Scroll Top

Ogłaszamy wyniki wiosennej edycji konkursu Magiczna wyspa w ogrodzie

Konkurs-Viven-Garden-Magiczna-Wyspa-W-Ogrodzie-Wiosna-Katarzyna Certa (2)

Ogłoszenie wyników

.

Magiczna wyspa w ogrodzie: cztery pory roku pod pergolą Renson

.

Zwycięski projekt to dzieło pani Katarzyny Certy, gratulujemy!

 

.

Z najwyższą przyjemnością informujemy, że rozstrzygnęliśmy wiosenną edycję konkursu Magiczna Wyspa w Ogrodzie: Cztery Pory Roku pod Pergolą Renson. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy obcować z taką dawką kreatywności.
Publikujemy zwycięski projekt pani Katarzyny Certy wraz z opisem:

 

W zgodzie z naturą – propozycja pani Katarzyny Certy

 

Moja propozycja to architektura korespondująca ze zróżnicowanym terenem polodowcowym Warmii – krainy nie tylko łagodnej, morenowej, jaką znamy z pocztówek, ale i pełnej zagadkowych wąwozów, często dających początek zbiornikom wodnym.  

Dom wbudowany w skarpę, ledwie widoczny od frontu, otwiera się na wąwóz, oferując w ten sposób ciszę i intymną relację z przyrodą. Cały „ogród” nie może być piękniejszy, niż to co daje natura w tej części Polski. Wiosną ściany wąwozu obsiane są zawilcami i przylaszczkami.

Założenie dopełnia wyspa po drugiej stronie wąwozu, do której prowadzi drewniana kładka o prostej konstrukcji. Smukła pergola tarasu spełnia swoje zadanie – zacienia a jednocześnie nie przytłacza, dobrze komponuje się z otaczającą przyrodą. Wyposażona jest w przesuwną osłonę płócienną. To rozwiązanie nie tylko stanowi ochronę przeciwsłoneczną i przeciwwiatrową, ale osłoni wieczorem przed owadami, które w tym rejonie Polski są szczególnie dokuczliwe. Pergola dodatkowo posiada wbudowane oświetlenie LED.

Na tarasie umieszczono kuchnię ogrodową, połączoną w ciągu z częścią jadalną. W ten sposób wyspa oferuje samowystarczalność. To co uda się złowić, po obróbce od razu trafia na ruszt, by za chwilę cieszyć podniebienia domowników i gości. Przyroda jest na wyciągnięcie ręki i syci wszystkie zmysły. Czy można zaznać większego luksusu?

 

Rozwiązania wykorzystane w koncepcji:

* Pergola Camargue kolor biały RAL 9010, wymiary: 6,20 x 4,50 x 2,80 m

* Loggia Canvas kolor biały

* Colomno LED na wszystkich kolumnach, kolor ciepły biały

* Kuchnia ogrodowa Roshults, antracytowa, 3-modułowa (grill węglowy, kuchenka, zlew) i 2-modułowa (2x blat tekowy)

* Stół ze stali nierdzewnej a wymiar (0,80 x 1,80 x 0,93 m (wys. Roshults))

* hockery z ciosanych pniów 6x

 

Stwórz wnętrze ogrodowe

– luksusową przestrzeń z widokiem na dom

Gratulujemy serdecznie pani Katarzynie Cercie.

Jednocześnie już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej, leniej edycji konkursu, której partnerem jest Galeria Ogrodowa. .

Przejdź do artykułu z informacjami o warunkach udziału w konkursie.

Posty powiązane