Scroll Top

O nas

Zakładamy luksusowe ogrody prywatne

Zapraszamy na wirtualny spacer po Salonie Wyposażenia Ogrodów

Jeśli ogród jest dla Ciebie równie ważny jak wnętrze domu – trafiłeś we właściwe miejsce. Projektujemy i wykonujemy piękne i komfortowe ogrody przydomowe dla klientów prywatnych w całej Polsce.

Gdy jesteś naszym klientem to uzgadniając pomysł na ogród otrzymujesz różne propozycje. Chcemy, abyś dostał rzetelną informację i mógł łatwo zdecydować, czy aprobujesz dany produkt lub materiał.

Korzystanie z katalogów producentów ma taki minus, że informacje tam są jednostronne i cukierkowo pozytywne. A także rzadko podane są ceny. Poza tym każdy producent pokazuje swoje produkty w inny sposób, często wiele danych jest niedostępnych, więc trudno porównywać ze sobą różne modele. Z kolei opracowywanie każdorazowych prezentacji dla Ciebie jest pracochłonne i opóźnia proces projektowy. Woleliśmy mieć to wszystko gotowe i zunifikowane wg naszych wysokich wymagań.

Tak działa strona Viven Garden:

  1. nasz własny katalog produktów online i
  2. dostęp do rzetelnych informacji dla Ciebie.

Za jego pomocą na etapie tworzenia koncepcji ogrodu możesz wgłębić się w proponowany wybór sprzętów, produktów i materiałów do aranżacji. Udzielamy online szybkiej informacji budżetowej oraz udostępniamy informacje istotne dla architekta i potrzebne mu przy projektowaniu.

To współpracujący z nami projektanci są autorami wyboru produktów prezentowanych na stronie. Viven Garden ma charakter wyselekcjonowanej kolekcji:

  1. prezentujemy tylko takie produkty, które nam się podobają a także
  2. mogą wytrzymać ekstremalne warunki klimatyczne w Polsce (przeczytaj: dlaczego to takie ważne?).

jak działamy?

Pokaż nam projekt
lub opowiedz o swoim pomyśle

Dostaniesz dobór materiałów i ofertę na potrzebne Ci usługi

Obsłużymy Cię kompleksowo - projekt, dostawa i montaż

Nasza specjalizacja to pergole, nowoczesne altany i inne zadaszenia tarasów, które wykorzystujemy do budowy nowoczesnych wnętrz ogrodowych.

Najgoręcej zachęcamy Cię do założenia ogrodu minimalnego – naturalnego, zdrowego i odpowiedzialnego środowiskowo.

Poza tym zapewniamy Ci szeroki wybór deski tarasowej i mebli, oświetlenia, roślin, donic i innych materiałów, dzięki którym stworzymy Twój wymarzony ogród.

myślimy przestrzenią ogrodu i doradzamy Ci holistycznie

Wiemy, że Twoja pergola lub inne sprzęty nie staną na pustyni, a w żywej tkance ogrodu. 

Poznajemy Twoją sytuację w szerszym spektrum – zadania aranżacyjnego, o określonej funkcji i wymaganiach w zakresie:

estetyki
ergonomii korzystania
komfortu obsługi

Pracujemy tak, by dać Ci poczucie komfortu i bezpieczeństwa

Nasi pracownicy regularnie się szkolą a przy pracy działają wg ścisłych procedur – naszych i producentów.

Mamy doświadczenie:

Projektowe
Ogrodnicze
Montażowe
Wykonawcze

Doradzimy Ci znacznie lepiej, niż dealerzy samych zadaszeń.

nasza historia - od Ogrodów przez Rensona do Wnętrz Ogrodowych

Nasz zespół zajmuje się projektowaniem i zakładaniem ogrodów prywatnych od 2004 r. – dowiedz się więcej na stronie pracowni Jakub Gardner Team.

Znamy dobrze i stosujemy różnorodne zadaszenia tarasów (w tym pergole ogrodowe) od czasu pierwszych modeli jakie pojawiały się na polskim rynku (około 2012 r.). Tym samym obserwujemy ewolucję tej młodej branży, poznajemy dobrze producentów oraz mocne i słabe strony ich produktów.

Pierwszą pergolę Renson Camargue wybraliśmy ze względu na jej proporcje oraz zintegrowane w ramie wyposażenie w 2018 r. dla jednego z naszych klientów. Będąc pod wrażeniem doskonałości wykonania oraz filozofii producenta – w 2020 r. zostaliśmy dealerem, a w 2021 r. ambasadorem Renson w Polsce.

W 2022 r. postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o kilkudziesięciu innych producentów. Spędziliśmy wiele czasu na szkoleniach i analizie ich produktów, aby stać się ekspertami od pergoli aluminiowych.

Naszym celem w 2023 r. było rzetelnie odpowiedzieć na pytania czym te aluminiowe konstrukcje naprawdę różnią się od siebie, dlaczego tyle kosztują, a w końcu – które zadaszenie jest najlepsze i w jakich warunkach. I tak powstały m.in. Kompendium wiedzy o pergolach oraz porównywarka oraz ranking zadaszeń.

Ciągle badamy rynek, dokształcamy się i doskonalimy nasze autorskie koncepcje. Opracowujemy materiały edukacyjne oraz szkolenia m.in. z fundacją Organizacja Ogrodów Polskich czy ze Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu.

To wszystko aby projektować i realizować najlepsze ogrody dla naszych Klientów i dostarczać rzetelną wiedzę projektantom.

co jest dla nas ważne?

Less is more, czyli mniej znaczy więcej. Zawsze doradzamy Ci na zasadzie niezbędnego minimum, szukając rozwiązań prostych, nie przewymiarowanych ale skrojonych na miarę Twoich realnych potrzeb.

co o nas myślą nasi klienci?

Na pergolę czekaliśmy dosyć długo, ale było warto. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Jest piękniej niż na wizualizacjach!

Anna z Warszawy

Ekipa Viven Garden uratowała nasz taras przed katastrofą. Na nowo wylała nieprawidłowo przygotowane słupki betonowe i przeprowadziła sprawny montaż pergoli. Nasza pergola nabiera już właściwych kształtów, jest pięknie!

Patrycja Sołtysik

czego teraz potrzebujesz?