Scroll Top

Ogłaszamy wyniki letniej edycji konkursu Magiczna wyspa w ogrodzie

7

Zwycięski projekt to dzieło pani Małgorzaty Sobolewskiej.

.

Gratulujemy wygranej w letniej edycji konkursu

Magiczna wyspa w ogrodzie: cztery pory roku pod pergolą Renson

.

.

Z najwyższą przyjemnością informujemy, że rozstrzygnęliśmy letnią edycję konkursu Magiczna Wyspa w Ogrodzie: Cztery Pory Roku pod Pergolą Renson. Poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy obcować z taką dawką kreatywności.
Publikujemy zwycięski projekt pani Małgorzaty Sobolewskiej wraz z opisem:

Egzotyczna elegancja – projekt Pani Małgorzaty Sobolewskiej

Zaprojektowane wnętrze ogrodowe zostało podzielone na dwie przestrzenie; pierwsza bliżej domu, przeznaczona dla gości i rodziny, druga, w ogrodzie, dla właścicieli z komfortową, prywatną strefą. Pomiędzy, miejsce dla wszystkich, wspólne.

Całość założenia to ogród egzotyczny w stylu marokańskim, położony nad otwartą wodą w otoczeniu zieleni oraz pustynnych wzgórz.

Otwarta przestrzeń planowanego wnętrza charakteryzuje zachowana symetria i proporcje, wydzielone strefy, całość ogrodzona łukami, tworzącymi wizualną barierę dla zaprojektowanego wnętrza, zastosowanie ażurowych elementów małej architektury, mozaikowych posadzek oraz niewielkich różnic terenu w formie siedzisk, obrzeży i murków. W zaprojektowanym ogrodzie znajdziemy również kilka zbiorników wodnych. Wszystko wypełnione bujną, świeżą i klimatyczną zielenią.
W strefie dla gości i rodziny, zastosowano wygodny szezlong oraz siedzisko.

Zaprojektowana pergola w kolorze jasnego kremu, odpowiednio kontrastuje z ciemnymi ścianami budynku oraz zielenią, a także idealnie dopasowuje się do kolorystki siedzisk i zastosowanych donic. Niewysoki, granitowy murek w kolorze błękitu, wizualnie oddziela przestrzeń od pozostałej
części ogrodu. Wzdłuż jednej ze ścian budynku zaprojektowano wyższe donice w kolorze jasnego beżu. Całość dopełniają miękkie i kolorowe poduszki oraz elementy naścienne.

W strefie dla właścicieli zastosowano wygodne, dwuosobowe łóżko z elementami dodatkowymi, jak pomocnik czy podnóżek. Zastosowana pergola, również w kolorze jasnego kremu, tworzy idealne miejsce do spania lub popołudniowej drzemki, w komfortowej przestrzeni, którą można jeszcze bardziej sprywatyzować, dzięki zastosowaniu rolet. Zastosowana szklana posadzka pod łóżkiem, oraz w formie dwóch tafli na wodzie, jako przejście pod pergolę, daje przyjemne uczucie „snu na wodzie”. Przebywanie w zaplanowanej przestrzeni, uatrakcyjnia zaprojektowany wokół zbiornik wodny. Kolorystyka w tej strefie to biały i kremowy w jasnych odcieniach i tonacjach połączony z kontrastową fuksją, różem i fioletem. Strefa wspólna to miejsce spotkań, rozmów i zabawy dla wszystkich. Po środku zaprojektowano niewielki zbiornik wodny a wokół zielone trawniki oraz dużo miejsc do siedzenia z wygodnymi i barwnymi poduszkami. Zastosowane drewniane, ażurowe kratki w kolorze ciemnego drewna oraz wyższe donice w kolorze jasnego beżu z kompozytu, mają na celu poczucie komfortu oraz wizualnego oddzielenia przestrzeni od pozostałej części ogrodu.

Całość założenia dopełniają kolory elementów małej architektury oraz nawierzchni: złota, piasku i szarości oraz zastosowanych materiałów: mosiądz i szkło. Ogród oświetlają niskie lampy o przekroju walca, w kolorze szarym. W pergolach nie zastosowano dodatkowego oświetlenia, aby w pełni korzystać z długich, jasnych dni oraz ciepłych wieczorów.

Rozwiązania wykorzystane w koncepcji:

* Pergola Renson Algarve o wymiarach 4×5 m w ilości 2 sztuk. Na zamknięcie ścian (w jednej z pergoli) wykorzystano rolety Fixscreen Renson.
Kolor ramy i lameli pergoli: TEXTURE RALL 9001.
Rolety Fixscreen Rensons: tkanina z nadrukiem.

* Donica ogrodowa podłużna z kompozytu dostawcy GALERIA OGRODOWA o wymiarach:
200x50x60 cm w ilości 3 szt. Kolor RAL: 9010.

* Donica ogrodowa z kompozytu dostawcy GALERIA OGRODOWA o wymiarach:
150x40x80 cm w ilości 7 szt. Kolor RAL: 9010.

Dodatkowe elementy wyposażenia:

* Łóżko MILONGA marki KLER, kolor tkaniny: S2_2234. Wymiary łóżka: 170x240x33 cm.
5.Szezlong marki MALVIN marki MICADONI, kolor tkaniny: jasny beż. Wymiary szezlonga: 195x86x43 cm.

* Podnóżek CARMEN marki COMPLET FURNITURE, kolor tkaniny: Gloss-velvet 1212-705×705. Wymiary: 124x75x31 cm.

*Pomocnik LIRI marki KLER w ilości 2 szt., kolor: złoty, szkło transparentne. Wymiary:500×610 cm.

* Dekoracja ścienna/wisząca: KOLIBER w ilości 12 szt. Materiał: mosiądz błysk. Wymiary: M (190x110x100 cm).

Musimy przyznać, że sami chętnie odpoczęlibyśmy w takiej przestrzeni! Gratulujemy serdecznie pani Małgorzacie Sobolewskiej, liczymy na udany czas podczas korzystania z nagród.

Jednocześnie już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej, leniej edycji konkursu, której partnerem jest Muzeum Realizmu Magicznego.

> czytaj więcej w ogłoszeniu o konkursie

Posty powiązane