Scroll Top

Co składa się na cenę zadaszenia ogrodowego?

ranking-zadaszen-porownanie-pergoli-viven-garden-2023-1200x900px-pergola-aluminiowa-z-lamelami-ruchomymi-renson2

Rynek zachwycił się zadaszeniami ogrodowymi.

Jest ono niewątpliwie hitem tego sezonu. Może to zasługa pandemii, podczas której uświadomiliśmy sobie jak dobroczynny wpływ ma na nas prywatna przestrzeń zielona? Nauczyliśmy się w niej przebywać, dbać o nią, uczymy się ją urządzać. Odkryliśmy chyba, że aby się nią w pełni cieszyć, coś nas chronić przed warunkami atmosferycznymi, niestety, musi.

Co składa się na cenę luksusu, którym jest zadaszenie?

Przede wszystkim cena zależy od rodzaju zadaszenia. Osłonić nas mogą: pergole aluminiowe, drewniane, cortenowe z różnymi rodzajami dachu, żagle lub parasole i markizy. Jeśli szukasz mniejszych rozmiarów i tańszego zadaszenia – z pewnością sięgniesz po markizę, parasol lub żagiel. Do stworzenia komfortowego, stałego miejsca odpoczynku w ogrodzie niezbędne będzie solidne zadaszenie trwale związane z gruntem, a zatem droższe. Takie jak pergola.

Same pergole najbardziej różnią się cenowo właśnie rodzajem dachu.

Najdroższe są zadaszenia aluminiowe zsuwane z lamelami obrotowymi. Po nich, bardzo podobnie cenowo prezentują się pergole z obrotowymi lamelami bez opcji zsuwania i pergole z dachem materiałowym. Zadaszenia stałe, czyli carporty, altany i wiaty w tej kategorii są najtańsze.

Chcąc przyjrzeć się cenie bliżej, trzeba prześledzić cechy produktów i aspekty techniczne.

Niestety nie jest to proste zajęcie.

Na cenę każdego zadaszenia wpływa jego rozmiar, czyli ilość użytego materiału (warto również popatrzeć na drobiazgi np. przekrój słupa). Przyglądając się materiałom, warto spojrzeć na estetykę, którą proponuje producent. Składają się na nią detale, takie jak ukryte złączenia belek i proporcje, a także między innymi liczba wariantów kolorystycznych oraz ilość i rodzaj proponowanych dodatków (rolety, szyby przesuwne, zasłony…). Wysoce pożądaną i cenną wisienką na wyposażeniowym torcie są ogrzewanie, wbudowane oświetlenie i integracja ze Smart Home.

Niektórzy producenci dzięki popularności i uznaniu klientów osiągnęli status luksusu na rynku – wiedz, że u nich zapłacimy za markę. Przy ocenie konkretnych modeli zobaczysz, że niektóre posiadają wyjątkowo dopracowane cechy związane z osiągnięciami technicznymi: odporność na wiatr, śnieg i skuteczne odprowadzanie wody. Niewątpliwie jakość wykonania i związany z tym czas gwarancji unoszą produkt wyżej w rankingu cenowym. Na koniec trzeba wspomnieć o kosztach transportu i montażu. Niektórzy producenci wliczają je w cenę, poza tym koszt dojazdu na terenie kraju będzie on znacznie niższy.

Jeśli chcesz zapoznać się z gotową pracą badawczą i porównać szybko pergole ze sobą, odwiedź porównywarkę i zobacz podsumowanie wyników.

Przy ostatecznym wyborze zadaszenia warto się na nim znać, być świadomym swojego wyboru.

Zanim zakupisz – zaufaj firmie, która proponuje Ci produkt. Wiedz, że zarówno tania pergola jak i droga może nie oznaczać dobrej dla Ciebie pergoli. Porównaj, które aspekty Cię najbardziej interesują.

Masz pytania?

Skontaktuj się z naszym opiekunem, który komfortowo poprowadzi Cię przez proces zakupu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!