Scroll Top

Co możesz zyskać dzięki konsultacji z projektantem?

viven-garden-konsultacja-ogrodu-z-projektantem

Formy konsultacji są różne.

Projektanci oferują swoje poradnictwo na każdym etapie inwestycji – od pomysłu na ogród do zakończenia realizacji. Najbardziej popularny jest nadzór autorski, który przeprowadza twórca projektu Twojej zielonej przestrzeni. Zakładanie ogrodu to jednak nie zawsze kosztowny projekt i realizacja, często jako właściciel działki sam projektujesz i zarządzasz wykonaniem. Wiedz, że masz wtedy możliwość skorzystania z innych form kontaktu ze specjalistą, który pomoże Ci uporządkować pomysły i dostarczy wiedzy technicznej.

Jakie masz do wyboru? Jakie są ich ceny i efekt współpracy?

Jeśli zadanie, które potrzebujesz zrealizować jest stosunkowo proste, warto poprosić o punktowe wsparcie designera i skorzystać z jego najlepszych talentów.

Wykonywanie ogrodu na balkonie.1. Konsulting na godziny

Jeśli masz do zaplanowania niewielki obszar (balkon, taras), możesz zamówić u niektórych projektantów uproszczony proces planowania. Twój ogród powstanie wtedy bez projektu, a projektant liczy godziny, które przeznaczył na pracę dla Ciebie. Jej efektem są uproszczone rysunki i precyzyjne wytyczne a cena jest niższa niż za typowy projekt.

Konsulting na godziny obejmuje też wizytę projektanta, którego prosisz, żeby rozpoznał Twoją sytuację w terenie i doradził Ci z precyzyjnie określonym zadaniem. Możesz dowiedzieć się czy i jakie zadaszenie możesz u siebie postawić, jaką nawierzchnię tarasu zastosować, gdzie umieścić wannę lub jakie gatunki najlepiej się u Ciebie przyjmą. Projektant analizuje sytuację, Twoje potrzeby, odpowiada na Twoje pytania i doradza Ci bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu.

Konsultacje tego typu rozliczane są wg raportu godzin, zwykle godzina w terenie liczona jest drożej niż godzina pracy stacjonarnej, stawki zwykle kształtują się od 100 do 1000 zł / h.

2. Nadzór autorski

Ręce projektanta trzymające rysunki budowlane w czasie wizyty terenowej.Jest związany z projektem, rozliczany godzinowo (tak, jak konsulting) lub czasem w jakimś stopniu zawierany w cenie, kiedy projekt był przygotowywany w tej samej pracowni. Polega na dopilnowaniu, aby założenia projektu zostały zrealizowane poprawnie i rozwiązywaniu ewentualnych problemów na budowie. Nadzór autorski możesz zamówić wyłącznie u autora koncepcji / projektu ogrodu.

Realizacja ogrodu bez nadzoru może skończyć się powstaniem czegoś zupełnie innego niż pierwotnie zamierzyłeś. Czasem wykonawcy przekonują inwestorów do rozwiązań, które są korzystne głównie dla nich. Kiedy indziej proponują takie zmiany materiałów lub wykończenia, które odpowiadają ich gustom, ale nie są spójne z koncepcja ogrodu. Warto konsultować się z autorem projektu aby zmiany nie zniszczyły jego zamysłu a końcowy efekt był mądry, piękny i wygodny.

3. 15 minutowa konsultacja ZDALNA

W pracowni Jakub Gardner Team są możesz skorzystać z bezpłatnej porady ogrodniczej – szybkiej telefonicznej konsultacji, dzięki której ruszysz z miejsca we właściwym kierunku.

Przy takiej konsultacji możesz rozstrzygnąć:

  • Projektant w ogrodzie rozmawiający przez telefon.Jaką wybrać najlepszą chronologię i metodę urządzenia działki?
  • Czy potrzebujesz projektanta i w jakiej specjalizacji?
  • Jaki zakres wsparcia zamówić u projektanta?
  • Czy potrzebujesz pełnego projektu, samej koncepcji czy wystarczy konsultacja?
  • Kogo zatrudnić z Twojego rejonu w poszukiwanej specjalizacji?
  • Ile kosztuje wykonanie ogrodu lub jego elementu?

Zasugerujemy najlepsze kolejne kroki oraz skierujemy Cię do odpowiednich osób, które poprowadzą Cię dalej. Zaoferujemy Ci usługi naszej pracowni projektowej lub polecimy Ci designera z Twojego rejonu – współpracujemy z utalentowanymi projektantami w całej Polsce.

Warto korzystać z konsultacji projektanta

Możesz podejmować samodzielne decyzje co do kształtu swojego ogrodu, możesz też zdać się na rady wykonawców lub dostawców. Ale my w większości polecamy Ci korzystać z rady architekta.

Projektanci mają kompetencje do planowania przestrzeni w sposób ergonomiczny oraz zmysł estetyczny poparty wiedzą, jak tworzyć udane kompozycje, zestawiać materiały i aranżować przyjazne przestrzenie. Szkolą się i kolekcjonują doświadczenia, ucząc się jak projektować przestrzenie przyjazne człowiekowi. To trochę artyści i plastycy, trochę  psychologowie a równocześnie inżynierowie i technicy. Łączą wiedzę z wielu dziedzin, śledzą trendy i nowinki i dzięki nieustannej praktyce potrafią wymyślić takie rozwiązania, jakie Tobie nigdy nie przyszłyby do głowy.

Doradzimy Ci najlepszego designera

Opowiedz nam o swojej sytuacji i sprawdź, co Ci podpowiemy.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ZDALNĄ