Scroll Top

Magiczna wyspa w ogrodzie miejskim 21 03

Wnętrze ogrodowe wolnostojące, magiczna wyspa w ogrodzie, otoczona wodą i ogrodem, intymna. Luksus w centrum miasta.

  • Pergola aluminiowa Renson Camargue, szklane drzwi przesuwne, zasłony.
  • Podłoga – spieki ceramiczne
  • Dojście do wyspy – płyty z betonu architektonicznego

Projektant: Patrycja Oracz – Miejska Łączka
Wizualizacje: Piotr Pokigo

Pergola zaprojektowana jest jako obiekt wolnostojący, ale w bliskiej odległości (ok. 1 m) od wysokiego muru, na którym znajduje się ogród wertykalny – tym sposobem jedna ze ścian pergoli to żywy, zielony obraz.

Z trzech stron pergola otoczona jest przez płytki zbiornik wodny, na którego dnie znajdują się czarne otoczaki. Po prawej i lewej stronie pergoli w murze umieszczone są wylewy wody – efekt wizualny i akustyczny, sprzyjający relaksowi. Dzięki szklanym przesuwnym drzwiom można się dodatkowo “otwierać” na te doznania.

Wieczorami klimat robi oświetlenie w dwóch kolumnach, nawiązujące do oświetlenia w murze z profili LED. Takie Wnętrze Ogrodowe, mimo że znajduje się w środku miasta, w małym przydomowym ogrodzie, pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść w luksusowe klimaty tropikalnych SPA.

Zwycięska praca w organizowanej przez nas pierwszej edycji konkursu Magiczna wyspa w ogrodzie. Konkurs ogłosiliśmy na walentynki, jego tematem wiodącym był kobiecy pierwiastek, a celem marketingowym – przedstawienie rodzącej się marki Viven Garden – magiczne pergole.

Kraków, 2021

Wizualizacje wnętrza na potrzeby zgłoszenia konkursowego: