Scroll Top

Jak wyposażyć pergolę na jesień?

pergola-zadaszenie-ogrodowe-wnetrze-viven-garden-lamele-aluminiowe-tarasowa-nowoczesna-z-zaluzjami-panele-szklane-3

Pergola aluminiowa to prawdziwy transformers. W wersji podstawowej chroni od deszczu i słońca jako solidne zadaszenie, ale gdyby „ubrać” ją we wszystkie dodatki, przypominałaby tą podstawową wersję w nieznacznym stopniu. To coś jak motocykl i samochód – jedno i drugie pozwala sprawnie się przemieszczać, ale to w samochodzie się ogrzejemy, pomasujemy plecy i zmieścimy więcej osób.

Producenci oferują dodatki „efekciarskie”, takie jak punktowe oświetlenie w lamelach, nagłośnienie albo nadruk na roletach oraz te adaptacyjne.

 

 

 

Które z nich dobrać do zadaszenia, żeby pozwalały komfortowo spędzać pod nim czas również w chłodne dni?

 

 

 

1. Promienniki

Nie działają jak kaloryfery, które ogrzewają powietrze w pobliżu i jeśli nie zamkniesz przestrzeni, całe ciepło ucieka. Są skuteczne nawet, kiedy nie masz osłon, ponieważ ogrzewają bezpośrednio Ciebie. Mieliśmy okazję przekonać się o tym na sesji u Klientki w chłodny, jesienny wieczór. Zainstalowane promienniki w modelu Camargue pozwalają jej na pracę nad sztuką oraz picie herbaty w sercu naturalistycznego ogrodu.

2. Osłona od wiatru i ochrona przed uciekającym ciepłem

Z pewnością najbardziej efektywną opcją są ściany stałe oraz ściany z profili aluminiowych. Zwykle stosujesz je w miejscach, od których definitywnie potrzebujesz się odciąć: od silnego wiatru/słońca, od wzroku osób postronnych, od nieprzyjemnego widoku placu gospodarczego.

Panele szklane montowane na stałe będą podobną ochroną jak ściany stałe, natomiast dadzą komfort widoku na ogród. Przesuwne dodatkowo dadzą możliwość przejścia lub zupełnego otwarcia pergoli kiedy zrobi się ciepło. Obydwa rozwiązania będą zatrzymywać część ciepła w środku wnętrza.

W ochronie od niekorzystnych, jesiennych lub wiosennych warunków atmosferycznych pomogą Ci rolety typu screen i zasłony. Można je łączyć z panelami szklanymi, z którymi stworzą podwójną izolację, poza tym dając możliwość osłonięcia widokowego.

 

 

Widok otwartej, zielonej przestrzeni i świeże powietrze są pomocne dla utrzymania zdrowia psychicznego.

 

 

Możesz je zapewnić poprzez spacery, lub urządzenie przytulnego wnętrza „na zewnątrz”. Jeśli możesz sobie pozwolić na to drugie, zapraszamy, skontaktuj się z nami!

Nasza wiedza z pewnością pozwoli nam doradzić Ci w doborze i wyposażeniu odpowiedniego dla Ciebie zadaszenia.

A jeśli jesteś projektantem, zobacz możliwości pergoli Hiron GT w dedykowanej dla Ciebie stronie.